Tradycyjne żarówki, czyli lampy żarowe są obecnie jednymi z najpopularniejszych rozwiązań oświetleniowych. Światło w tych żarówkach emitowane jest w wyniku przepływu prądu przez żarnik, który najczęściej wykonany jest z wolframu. Żarówki tradycyjne są najmniej wydajnym źródłem światła. Zaledwie 5% wykorzystanej energii odzyskiwane jest w postaci światła – reszta emitowana jest w postaci ciepła. Żywotność tradycyjnej żarówki oscyluje w okolicach 1000 godzin. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że tego typu żarówki są najtańszymi rozwiązaniami oświetleniowymi na rynku.

W naszej ofercie znajdą Państwo bogatą ofertę żarówek tradycyjnych w różnych kształtach baniek (świecowe, kulowe, tabularne) oraz rodzajów trzonków. Dostępne są różne rodzaje przezroczystości baniek – przezroczyste, matowe, mleczne, białe czy kolorowe. Dzięki temu mają Państwo możliwość dopasowania rodzaju światła do pomieszczenia. Oprócz tradycyjnych lamp żarowych możemy Państwu zaproponować żarówki wstrząsoodporne lub żarówki dekoracyjne – reflektorowe.

Cechy żarówek tradycyjnych

Tradycyjne lampy żarowe są bardzo tanie i są często wybierane wśród instalatorów i klientów indywidualnych. Tego typy żarówki posiadają wiele zalet:

  • ciepłe światło dodające przytulności pomieszczeniu,
  • duży wybór modeli,
  • duży wybór dostępnych mocy,
  • prosta budowa,
  • w dużej mierze oddają rzeczywisty obraz barw.

Niestety żarówki tradycyjne są mało wydajne i mało trwałe – wolframowy żarnik wypala się z czasem. Ponadto ze względu na emisję ciepła, nie powinny być montowane w pobliżu materiałów łatwopalnych.

Zastosowanie żarówek tradycyjnych

Żarówki tradycyjne mają szerokie zastosowanie i mogą być wykorzystywane w różnych pomieszczeniach, a nawet poza budynkami. Tego typu oświetlenie najlepiej nadaje się do oświetlania ogólnego domów i mieszkań, można także podkreślić wnętrza, dzięki żarówkom dekoracyjnym. Lampy żarowe z powodzeniem można także stosować w pomieszczeniach biurowych czy handlowych.

Partnerzy