Kotły olejowe są alternatywą dla tradycyjnych systemów ogrzewania przy pomocy kotłów na paliwa stałe. Ogrzewanie przy pomocy kotłów olejowych jest niezawodne i wygodne. Jedyne o czym należy pamiętać to zaopatrzenie kotła w olej opałowy oraz okresowemu serwisowaniu kotła.

Zbiornik na olej może być w budynku wewnątrz kotłowni (zwykle wówczas mają pojemność do 1000 litrów) lub w pomieszczeniu obok kotłowni (możliwa jest wówczas większa pojemność). Istnieje także zainstalowanie podziemnego zbiornika na paliwo. Zbiornik może być także na zewnątrz budynku. Samo uzupełnianie paliwa w zbiornikach jest bezproblemowe – firmy dostarczające olej napędowy dysponują cysternami różnej wielkości.

W ofercie mamy do zaoferowania kotły olejowe renomowanych marek, które od lat zajmują się techniką grzewczą. Wykonane i zastosowane technologie sprawiają, że proponowane przez nas kotły olejowe są niezawodne, solidne i do tego komfortowe oraz możliwie najbardziej oszczędne w użytkowaniu.

Praca kotłów olejowych jest zautomatyzowana. Dzięki wyposażeniu w elektronikę, automatycznie monitorowana jest praca kotła – funkcje bezpieczeństwa, nadzór nad temperaturą kotła, monitorowanie przepływu ciepłej wody, wyświetlanie awarii. Zastosowano także regulatory pogodowe.

Możliwa jest także dodatkowa oszczędność, dzięki współpracy niektórych modeli kotłów olejowych z kolektorami słonecznymi – można zaoszczędzić nawet do 50-60% na ogrzewaniu wody użytkowej.

Rodzaje kotłów olejowych

Oferowana przez nas szeroka gama kotłów olejowych pozwoli dobrać kocioł do własnych preferencji i potrzeb. Ze względu na funkcjonalność można podzielić kotły na jednofunkcyjne i dwufunkcyjne – w pierwszym wypadku ogrzewany jest tylko budynek, w drugim także woda użytkowa.

Oprócz tradycyjnych niskotemperaturowych kotłów olejowych możemy Państwu zaproponować także kotły kondensacyjne, które stanowią nowoczesne rozwiązanie odzyskiwania ciepła z pary wodnej, powstającej w wyniku spalania oleju opałowego.

Patrząc pod kątem instalacji centralnego ogrzewania, mamy dla Państwa w ofercie zarówno kotły olejowe przystosowane do otwartego obiegu, jak i do zamkniętego.

Ze względu na materiał wykonania kotłów olejowych, można je podzielić na:

  • kotły żeliwne,
  • kotły stalowe,
  • kotły ze stali nierdzewnej,
  • kotły żeliwno-stalowe.

Oferowane kotły olejowe dostępne są w zakresie mocy od 14 kW do 63 kW. Możliwe jest jednak nabycie kotłów olejowych także o większej mocy.

Kotłownia olejowa

Typowa kotłownia olejowa w budynku mieszkalnym składa się z następujących elementów:

  • kocioł olejowy,
  • zbiornik oleju opałowego,
  • zasobnik C.W.U., ewentualnie kocioł z wbudowanym zasobnikiem,
  • pompy C.O. i C.W.U.,
  • regulator pokojowy,
  • przyłącze czerpalne.

Partnerzy